ASANSÖR KUYUSU İZOLASYONU

METROPOLİS İzolasyon; Yapılan asansör kuyusu için 2 yıllık garanti sözleşmesi imzalamktayız ve imalatlarımızda kaliteli Alman ve İsveç menşeili ürünler kullanmaktayız.

BİLGİ ALINIZ

NEM VE RUTUBET YALITIMI

Nem ve rutubet yalıyımında çeşitli alternatifler sunarak isteğinize göre çözümler üretiriz.

BİLGİ ALINIZ

SU DEPOSU YALITIMI

Betonarme su depolarının yalıtımında kesin çözümler sunmaktayız.

BİLGİ ALINIZ

BODRUM KAT VE GARAJ YALITIMI

Kapiler boşluklardan sızan perde duvar ve temel betonu arasındaki sızıntılara kesin çözüm sağlanmaktadır.

BİLGİ ALINIZ
Yapılacak yalıtımlar için kaliteli malzemeler kullanılarak müşteri menmuniyetini daha iyi seviyelere çıkartmak.
Yapmış olduğumuz işlerdeki referanslarımız bizim markamızın teminatıdır. Yalıtımlar teknik eğitimli personel tarafından yapılmaktadır.
Yapılan işlerimizde 2 yıllık garanti sözleşmesi ile müşterilerimizi teminat altına alıyoruz. Sözleşmeler resmi olarak yapılır.

   SUDAN SEBEPLERLE CANINIZI SIKMAYINIZ ÇÜNKİ BİZ VARIZ   

METROPOLİS Su ve Nem İzolasyon firması olarak markamızın değerini arttıran siz müşterilerimizin takdirleri ile kalitemizi en üst seviyelere çıkartmanın gururunu yaşıyoruz!

Asansör Kuyusu Yalıtımı Asansör Kuyusu Yalıtımı

ASANSÖR KUYUSU SU YALITIMI

ASANSÖR KUYUSU SU YALITIMI ANKARA

Günümüzde bir çok binanın, iş merkezlerinin, otellerin ve yapıların en büyük sorunu olan, asansör kuyularına yeraltı su kaynaklarından su sızmaları ve rutubeti artık sorun olmak da yeraltı kaynak sularının asansör kuyularına sızması sonucu kuyular sık sık dolmakta ve kuyuya dolan sular zamanla asansöre ait metal aksamları korozyona...

BODRUM KAT VE GARAJ SU YALITIMI

BODRUM KAT SU YALITIMI ANKARA

Bodrum katlar ve kapalı otoparklar zamanla; temelin bohçalanmaması ve yalıtımının iyi yapılmaması neticesinde binaların bodrum katlarından ve kapalı otoparklardan yeraltı su kaynakları veya çevre etkenlerden sızan sular neticesinde duvarlar, taban kısımlar nemlenmeye başlar zamanla boya ve sıva...

NEM VE RUTUBET YALITIMI

NEM VE RUTUBET YALITIMI ANKARA

Toprak ile temas halindeki zemin kat duvarlarında 70-80 cm yüksekliğe kadar görülen rutubet, tuz kusmaları, çiçeklenme, boya kabarmaları ve nemlenmelere karşı Crisin Concentrated uygulanmaktadır. Duvara delinen deliklere monte edilen küçük şişeler ile uygulanan Crisin Concentrated 72 saat içinde duvar tarafından...

HİZMETLERİMİZDEN BİR KAÇI

Rutubet ve Nem İzolasyonu Çukurambar
RUTUBET NEDEN OLUR

Rutubet pek çok kişinin korkulu rüyasıdır. Eşyaların çürümesine ve romatizma ya da alerji gibi pek çok sağlık sorununa yol açabilir. Evlerde olması gereken en uygun nem oranı ise %40 ile % 50 arasındaki değerlerdir.

Su buharı canlıların (insan, hayvan, bitki) nefes alma ve ya da terlemesinden kaynaklanabileceği gibi duş, yemek yapma, çamaşır yıkama benzeri günlük aktivitelerimiz nedeniyle de oluşabilir. Yine de evlerde sorun olarak nitelendirilebilecek düzeyde rutubetin ana nedeni genellikle evin iyi yalıtılmamış olmasından kaynaklanır. Dışarıdaki soğuğu, yağmuru ya da farklı bir yerden gelen suyu çeken duvarlar evdeki sıcaklığın da etkisiyle daha fazla su buharı yani rutubet oluşmasına sebep olur. Bunun dışında kullanılan ısıtma kaynağının özelliklerine göre de ev içindeki ısı farklılıkları rutubete neden olabilir. Örneğin bir odada soba yanıyor ve diğer bir oda ısıtılamıyorsa bu durum evde ısı farklılığına, dolayısıyla soğuk ve sıcak havanın karşılaşıp su buharı oluşturmasına neden olur. Ya da doğalgaz tesisatındaki bir sorun nedeniyle bir oda çok ısınırken diğerleri ısınmıyor olabilir.

RUTUBETİN OLDUĞUNU NASIL ANLARIZ

Rutubet özellikle uzun süre kapalı kalan ortamlarda çürük meyve benzeri, kesif bir koku yapar. Dolap içleri bu kokudan en çok nasibini alan yerlerdir. Kokunun dışında duvar köşelerinde ve pencere diplerinde küflenme olabilir. Özellikle yağmurlu havalarda duvarlar nemlenir, yer yer su damlaları şeklinde bu nem duvardan akabilir.

Yeni eve taşınacak olanlar için en büyük handikap, özellikle yazın rutubetin kendini daha az belli etmesidir. Bir kat boyayla bile izleri kapatılabilen rutubet ne yazık ki pek çok kiracı ya da ev sahibi adayının gözünden kaçmaktadır. Bu nedenle yeni bir eve taşınırken, özellikle de eski bir bina ise bu durumu araştırmalısınız. Diğer apartman sakinleriyle konuşmayı deneyebilirsiniz. Genellikle bir dairede rutubet sorunu varsa bu, diğerlerinde de olduğu anlamına gelir. Baktığınız evde banyo, mutfak ya da giysi dolabı benzeri dolaplar varsa içlerini kontrol edin. Sinmiş koku ya da dolap arkalarında hasar olabilir. Çatı ve dış cephe bakımı hakkında da sorular sorabilirsiniz. Yöneticiyle konuşup en son ne zaman onarım yapıldığını, izolasyon olup olmadığını sorabilirsiniz. Evlerin kuzeye bakan kısımları daha çok soğuğa maruz kalır. Evin kuzey cephesini sorup, dışarıdan ve içeriden duvarları inceleyebilirsiniz.

RUTUBET VE NEMDEN NASIL KURTULURUM ?

METROPOLİS Dekoratif Canlı İpek Sıva olarak firmamız; Müşterilerimizin en çok şikayeti olan duvarlarında nem ve rutubetten dolayı oluşan küf ve mantarlardan şikayetci olduklarını dile getiriyorlar. Firmamız olarak bizim bu konuda herhangi bir testimiz ve çalışmamız olmamıştır ve bu konuda garanti de vermemekteyiz. Malum halkımız çeşitli çözüm yolları bulmuşlar ve bizim ürünle kendi yöntemleriyle hem bakteri, küf oluşumundan kurtulduklarını hemde rutubet kokusunu yok ederek şık dekoratif bir duvar ve tavanları olduğunu söylemektedirler. Bu işlemi nasıl yaptıklarını sorduğumuzda bize küf ve rutubet oluşan alanı çamaşır suyu ile çok iyi bir şekilde silerek bakteri ve küfü yok ettikten sonra saç kurutma makinası ile o alanı iyice kurutup. Nem ve rutubet gelmesi muhtemel duvara komple Polisan Natura Polizolan İç Cephe Astarı ile astar yaptıktan sonra kurumasına müteakip bizim ürünlerimizden Canlı İpek Sıva'yı kullanarak bu kötü oluşumlardan kurtulduklarını söylüyorlar. Normal zamanlarda artık devamlı silmekten veya boya yapmaktan bıktıklarını hatta küf boyası sürmelerine rağmen ertesi yıl tekrar oluştuğunu ama sizin ürünleri kullandıktan sonra 2-3 yıldır herhangi bir koku, küf oluşumunun olmadığını söylemektedirler. Fakat bazı insanların nemli ve rutubetli alanlara uygulamalarının sonucunda astarlama yapmamalarından veya kalitesiz astar kullanmalarından dolayı yer yer sararmalar oluştuğunu söylüyorlar bu sebepten zemini çok iyi bir şekilde hazırlanmasının doğru olacağı kanaatindeyiz.

Hizmetlerimiz; Rutubet ve Nem İzolasyonu Çukurambar, Nem ve Rutubet Yalıtımı, Nem Yalıtımı, Nem Yalıtımı Çukurambar, Rutubet Yalıtımı, Rutubet Yalıtımı Çukurambar, Rutubet ve nem izolasyonu, Rutubet ve nem izolasyonu Çukurambar, nem izolasyonu, nem izolasyonu Çukurambar, rutubet izolasyonu, rutubet izolasyonu Çukurambar, Nem ve Rutubet Yalıtımı Çukurambar,Rutubet önleyici sıva, Rutubet Önleyici Sıva Çukurambar, İç Duvar Su Yalıtımı, İç Duvar Su Yalıtımı Çukurambar, Beton Rutubet Önleyici, Rutubet Önleyici Malzemeler, Rutubet Önleyici Sekoratif Sıva,

METROPOLİS Su Yalıtım Uzmanı'nın Çözüm Ortağı olan Temelden Terasa Su Yalıtımı Sorunlarının Çözümü İçin BİLGİ ALMAK İÇİN MUTLAKA BİZE ULAŞIN YARDIMCI OLALIM